Gminne okrucieństwo, cierpienie i śmierć pod nadzorem władzy lokalnej - Wierzbinek -

GMINNE PIEKŁO W WIERZBINKU - AKTUALIZACJA


Możemy Wam przekazać pierwsze informacje.


Wczoraj zabraliśmy z patologicznej gminy 16 psiaków, biedna sunia LILIA umarła w drodze do całodobowej kliniki. W przyszłym tygodniu sekcja zwłok. Musimy to zrobić, bo jej już pomóc nie możemy, ale jej śmierć materiał dowodowy, który może zadecydować o ewentualnym skazaniu pana wójta i jego urzędników.
Nasi ludzie, którym na rękach konała ta biedna psina nie mogą się otrząsnąć. To trauma na lata. W klinice w Poznaniu czekał na nią zespół specjalistów – mogli niestety stwierdzić tylko zgon.


Powoli zaczynamy zbierać informacje o pozostałych psiakach.
Już wiemy, że terierowaty piesek to cały katalog chorób i zaniedbań. Daliśmy mu na imię RACUCH. Waży 8 kg, a powinien 13-15 kg. Jest nosicielem wszystkich możliwych pasożytów: tęgoryjec, włosogłówka, kokcydia, giargia i niebezpieczna dla ludzi motyliczka mięśniowa. Motyliczka powoduje krwotoczne zapalenie płuc, ślepotę i śmierć.
Ale są i gorsze wiadomości - psiak ma rozległe zapalenie uszu i nie słyszy. Ma zapalenie gałek ocznych, prawdopodobnie na jedno już nie widzi. Ma stare, krzywo zrośnięte złamanie przedniej łapki i najprawdopodobniej świeżo złamaną tylną łapkę. To zmaltretowany, chory pies, czeka go kilka operacji.


Pozostałe psiaki są totalnie zarobaczone i niestety przerażone faktem, że żyją. Behawiorysta i miłość muszą tu zdziałać cuda. Na fotkach poniżej możecie to zobaczyć.


Zdjęcie czarnego pieska zostało zrobione kilka dni przed interwencją. Już nie żył. Mimo starań, nie możemy się znikąd dowiedzieć co się z nim stało. Zniknął i pies i zanikła ludzka pamięć.


Pojawiają się też coraz ciekawsze informacje o rozmodlonym do granic wójcie, który w sposób niespotykany zajmował się bezdomnymi zwierzętami. Przejrzeliśmy wszystkie uchwały gminy za jego kadencji, które dotyczyły zwierząt. To, co widzicie na zdjęciach kosztowało w 2021 roku 52.000 zł.

Co ciekawsze, spółką PGK w Wierzbinku kieruje podobno, jako prezes, siostrzeniec pana wójta. Sprawdzimy te informację. Tak więc możliwe jest, że wójt płacił siostrzeńcowi, a ten wydawał 52.000 zł rocznie na ten obraz z wczoraj - najtańsza karma, syf i zero opieki weterynaryjnej - ZERO!
Poprzednie lata i uchwały gminy to też materiał co najmniej dla CBA (zawiadomimy).
W 2018 roku wydano na 12 psów 78.000 zł. Tak – 78.000 zł. Dobrze widzicie.
W 2019 roku na 15 psów wydano 42.000 zł, w 2020 roku na 25 psów również 42.000 zł. Dla średnio inteligentnego człowieka rachunek jest prosty – w jednym roku utrzymanie 15 psów kosztowało 42.000 zł, rok później ta kwota wystarczyła już dla 25 psów. Ten, kto to wymyślił to geniusz ekonomiczny.
Co niespotykane – w prawdopodobnie rodzinnych umowach psy miały być tylko utrzymywane przy życiu – skrin poniżej.
Oznacza to, że gmina Wierzbinek jest enklawą zdrowia dla zwierząt – nie należy ich leczyć, szczepić, odrobaczać…… Adopcje zaś nie istnieją.

Co się działo z psami z Wierzbinka przez te lata? Postaramy się dowiedzieć. I niestety nie spodziewamy się dobrych wiadomości.
Mieszkańcy gminy co kilka godzin podrzucają nam informacje o panu wójcie. Jest naprawdę ciekawie. Ale to już zadanie dla wyspecjalizowanych służb, nie dla nas. Będą mieli co robić.
Podobno dziś od rana sprzątano to pseudo schronisko. Czysto, że z podłogi można jeść. I worki z karmą stoją. Nie bardzo wiadomo dla kogo. Psy zabraliśmy.

Panie wójcie z horroru – nie życzymy szczęśliwego Nowego Roku. Będzie to dla pana słaby rok. Obiecujemy.

Kochani! Dziękujemy za wsparcie finansowe – dopiero policzymy koszty, ale już wiadomo, że będą niemałe. Psy są badane, musimy doprowadzić je do stanu, w którym będą mogły szukać nowych domów. Terierek RACUCH nie wyglądał w pierwszej chwili na to, co wyszło potem. Kilka psiaków jest tak przerażonych, że nie można ich jeszcze przebadać.

Prosimy więc dalej o wsparcie.


Na bieżąco będziemy Was informować na naszych stronach, co się dzieje. Następne wieści już w przyszłym tygodniu.

A tymczasem wszystkiego najlepszego dla Was. Dzięki Wam możemy likwidować takie miejsca z piekła rodem.

Prosimy o wsparcie !!!! https://www.ratujemyzwierzaki.pl/wierzbinek?fbclid=IwAR1U5DvbnRR4K4m5KvRAQZr-v5t64LOGKQttu_lRmh_nNQ3x2vfBYzZQopo

Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
KLIKNIJ !!! i DODAJ SIĘ DO NASZEJ SPOŁECZNOŚCI :) KLIKNIJ !!!! GRUPA "OGŁOSZENIA WARSZAWA" ------------------------------------KLIKNIJ !!! i DODAJ SIĘ DO NASZEJ SPOŁECZNOŚCI :) KLIKNIJ !!!! GRUPA "OGŁOSZENIA WARSZAWA". -------------------------------