Szorstkość paznokci

dodano: 2022.05.17 ważne do: 2023.05.12 wyświetleń: 144
0 PLN do negocjacji Zaproponuj cenę!
Szczegóły ogłoszenia:
Szorstkość paznokci to dolegliwość, która polega na pojawieniu się stanu zapalnego wewnątrz macierzy paznokcia. Najczęściej spotykana jest wśród dzieci na paznokciach rąk i stóp. Objawem wystąpienia tego zapalenia jest pogrubienie płytki paznokcia, która traci swój naturalny kolor i staje się szorstka. Zdarza się, że paznokcie się zniekształcają, są kruche i łamliwe. Szorstkość paznokci nie zagraża życiu ani zdrowiu, jednak dolegliwości mogą wywoływać dyskomfort i obniżenie samopoczucia. Schorzenie może ustąpić samoistnie, jednak zalecana jest wizyta u lekarza w celu zdiagnozowania chorób takich jak atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, egzema, łysienie plackowate lub liszaj płaski. W wielu przypadkach są to choroby towarzyszące szorstkości paznokci. Leczenie poleca na ustabilizowaniu innych chorób skóry oraz na podawaniu środków miejscowych.
Kontakt
Klinika Zakrzewscy
cały kraj / Internet
Kontakt
Podziel się:
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
KLIKNIJ !!! i DODAJ SIĘ DO NASZEJ SPOŁECZNOŚCI :) KLIKNIJ !!!! GRUPA "OGŁOSZENIA WARSZAWA" ------------------------------------KLIKNIJ !!! i DODAJ SIĘ DO NASZEJ SPOŁECZNOŚCI :) KLIKNIJ !!!! GRUPA "OGŁOSZENIA WARSZAWA". -------------------------------