Cenzura w sztuce polskiej po 1989 Jakub Dąbrowski, Anna Demenko

dodano: 2021.04.06 ważne do: 2022.04.01 wyświetleń: 129
Szczegóły ogłoszenia:
Dwutomowa Cenzura w sztuce polskiej po 1989 roku to pierwsze takie opracowanie, które w sposób złożony analizuje problematykę ograniczenia wolności ekspresji artystycznej w III RP. Tom pierwszy zawiera analizę tematyki wolności artystycznej wypowiedzi w polskim systemie społecznym i prawnym, na tle kontekstu międzynarodowego. Tom drugi jest próbą narratywizacji dziejów cenzury w twórczości polskiej po 1989 r. Na podstawie zgromadzonego materiału faktograficznego autor wychwytuje dystynktywne jakościowe i ilościowe cechy badanego w czasie zjawiska. Swoje rozważania wpisuje w szerszy kontekst kulturowy, polityczny, artystyczny i medialny, jednocześnie wskazuje na konkretne przełomy, precedensy, ciągi lub korelacje wydarzeń. Książkę zamyka spis wypadków cenzorskich.

Wydawca: Kocham Polskę

Autor: Jakub Dąbrowski, Anna Demenko
Kontakt
Bęc Zmiana
cały kraj / Internet
Kontakt
Podziel się:
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
KLIKNIJ !!! i DODAJ SIĘ DO NASZEJ SPOŁECZNOŚCI :) KLIKNIJ !!!! GRUPA "OGŁOSZENIA WARSZAWA" ------------------------------------KLIKNIJ !!! i DODAJ SIĘ DO NASZEJ SPOŁECZNOŚCI :) KLIKNIJ !!!! GRUPA "OGŁOSZENIA WARSZAWA". -------------------------------