Przeziębienie u dziecka - co podawać?

dodano: 2023.06.01 ważne do: 2024.05.26 wyświetleń: 108
Szczegóły ogłoszenia:
Przeziębienie u dziecka to dość powszechne schorzenie, które może wystąpić szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Istnieją różne sposoby na łagodzenie jego objawów, w zależności od wieku i ogólnego stanu zdrowia dziecka. Obserwujesz przeziębienie u dziecka? Co podawać?

W przypadku niemowląt i małych dzieci najlepszym sposobem na łagodzenie objawów przeziębienia jest częste podawanie płynów, szczególnie w postaci wody lub specjalnych roztworów nawadniających dostępnych w aptekach. Istnieją także specjalne krople do nosa, które pomagają zmniejszyć obrzęk błony śluzowej nosa i ułatwiają oddychanie. W przypadku kaszlu i kataru, można stosować specjalne syropy i krople, które łagodzą objawy. Co podawać w przypadku przeziębienia u starszego dziecka?

W przypadku starszych dzieci, można podawać tabletki i syropy przeciwgorączkowe, takie jak paracetamol lub ibuprofen, które pomagają zmniejszyć gorączkę oraz łagodzą bóle i dolegliwości. Warto również zwrócić uwagę na odpowiednią higienę jamy nosowo-gardłowej, regularne mycie rąk oraz unikanie kontaktu z osobami chorującymi. Preparaty na przeziębienie znajdziesz w aptekach stacjonarnych i online.
Kontakt
Apteka Moderna
cały kraj / Internet
Kontakt
Podziel się:
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
KLIKNIJ !!! i DODAJ SIĘ DO NASZEJ SPOŁECZNOŚCI :) KLIKNIJ !!!! GRUPA "OGŁOSZENIA WARSZAWA" ------------------------------------KLIKNIJ !!! i DODAJ SIĘ DO NASZEJ SPOŁECZNOŚCI :) KLIKNIJ !!!! GRUPA "OGŁOSZENIA WARSZAWA". -------------------------------